Futboll

Haland e ekzagjeron në FA Cup, 5 gola për një orë lojë! Katër asiste për De Bryjne

Gazeta Si – Bomberi norvegjez i Mançester Sitit ka shpërthyer sot në mbrëmje në ‘Kenilworth Road’. Por nuk ishte i vetmi, 4 asiste për Kevin De Bryjne.

Erling Haland e ekzagjeron në FA Cup, kundër Lutonit. I pandalshëm përpara portës kundërshtare, ai realizoi 5 gola në një orë lojë. Sulmuesi i Mançester Sitit shënoi pas 3 minutash golin e parë, më pas bëri të njëjtën gjë në minutat 18', 40', 50' dhe al 58'.

Një mbrëmje e veçantë, ku kontribuoi jo pak edhe Kevin De Bryjne, duke shërbyer 4 herë për golat e norvegjezit. Pas 5-golëshit të Haland, në fund mendoi Kovaçiç për të fiksuar rezultatin në 6-2, ndërsa Mançester Siti ka kaluar në çerekfinale të kompeticionit.

Ka kaluar turin edhe Leiçesteri kundër Burnemuthit, falë një goli të Isahaku Fatau në kohën shtesë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë