Lajme

Grabitja e postës në Krujë, arrestohen 3 persona të tjerë

Tre persona janë arrestuar në lidhje me grabitjen e ndodhur pak ditë më parë në postën e Krujës, ku u vodhën një sasi e madhe lekësh.
Pas arrestimit të rojës private, Besnik Parruca, për “Moskallëzim krimi” dhe “Shpërdorim detyre”, mësohet se janë vënë në pranga dhe 3 persona të tjerë.

Të arrestuar janë shtetasit Mark Caka; Bujar Tafa; Andi Paturri (Çerishti) si dhe roja Besnik Parruca.
Ndërkohë policia ka sekuestruar një pjesë të lekëve si edhe automjete dhe armë.

Vjedhja e kasafortës së postë së Krujës ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të 4 nëntorit, ku autorët kanë marrë sasinë e lekëve dhe më pas janë larguar.
Roja private, pas marrjes dijeni për ngjarjen akuzohet se nuk ka kryer sipas detyrimeve ligjore njoftimin e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, as në momentin kur patrulla e policisë ka kaluar dhe e ka pyetur nëse kishte ndonjë problem tek posta, me pretendimin se është kërcënuar nga autorët.

Rama: Dëshmi e rritjes së forcës goditëse të Policisë

Pas arrestimit të katër personave për vjedhjen e kasafortës në Krujë, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.
Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, kreu i qeverisë thotë se kjo është një tjetër “dëshmi e rritjes së forcës goditëse të Policisë së Shtetit dhe gatishmërisë së saj për sprovën e afërt kundër Krimit të Organizuar dhe KÇK”.
“Kapja e menjëhershme e autorëve të vjedhjes së kasafortës së pensioneve në Krujë, që zbardh edhe disa grabitje të të njëjtëve autorë, një tjetër dëshmi e rritjes së forcës goditëse të Policisë së Shtetit dhe gatishmërisë së saj për sprovën e afërt kundër Krimit të Organizuar&KÇK”, shkruan kryeministri Rama.

https://twitter.com/ediramaal/status/1192446958218162176Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë