Teknologji

Google zbulon telefona me kosto të ulët

Google do të shesë një sërë telefonash me kosto të ulët, si pjesë e një përpjekjeje për të filluar shitjet e markës së saj Pixel.

Përveç kësaj, kompania ka shfaqur ekranin e saj të parë të kontrollit të zërit.
Kjo lejon që ajo të ofrojë veçori më të personalizuara se një model i mëparshëm, por gjithashtu rrezikon të provokojë një reagim të fshehtë të privatësisë.

Njoftime të tjera në konferencën vjetore të zhvilluesve përfshinin përmirësime në mjetin e saj të kërkimit.

Pixel 3a dhe Pixel 3a XL do të kushtojnë përkatësisht 399 paund dhe 469 paund.
Deri tani, Google kishte ngarkuar një nga çmimet më të larta hyrëse për një celularin Android, me modelin e tij bazë kushton 70 paund më shumë se Galaxy S10e i Samsung dhe 40 paund më shumë se H303 i Huawei. Versione të reja ndajnë shumë nga tiparet e Pixeleve më të shtrenjta, duke përfshirë diodë organike OLED, për ngjyrat e pasura dhe objektin e shkëlqyeshëm Night Sight të firmës, i cili përdor inteligjencën artificiale të bazuar në pajisje për të rritur imazhet e marra në kushtet e ulta drite.

Telefonat e rinj kanë vetëm një kamerë të vetme.
Përveç kësaj, ato gjithashtu do të sigurojnë përdorimin e hartave të reja të shtuara të realitetit të Google, të cilat mbivendosin grafikë të shigjetave mbi pikëpamjet e skenës përpara.

Më Shumë