Goli i parë në Serinë A, Ylber Ramadani i jep fitoren Leçes me një silurë

Gazeta Si – Ylber Ramadani ka shënuar sot golin e parë në Serinë A. Mesfushori i Kombëtares shqiptare realizoi në fundin e ndeshjes me Frozinonen, duke i dhënë fitoren 2-1 Leçes.

Ramadani gjuajti fort me të djathtën nga jashtë zonës, kur duhej edhe një minutë që të përfundonte koha e rregullt. Festë e ligjshme për lojtarin shqiptar, por edhe për skuadrën e tij, sepse ishte goli i fitores.

Mesfushori kuqezi, gjithmonë titullar me Leçen, bëri një ndeshje relativisht të mirë. Ai vuajti pak në pjesën e parë, por me golin e shënuar në fund i dha shumë pikë performancës së tij.

Kujtojmë që Ramadani është një nga titullarët më të rëndësishëm të Kombëtares, thelbësor në suksesin e kualifikimit në Euro 2024.