Futboll

Gol dhe asist ndaj Gallatasarajit, Indrit Tuci kualifikon Spartën. Plas sherri pas ndeshjes

Gazeta Si – Indrit Tuci rrëmben skenën në Pragë. Sulmuesi shqiptar ka dhënë një ndihmë të madhe sot në kualifikimin në Ligën e Europës, në fitoren 4-1 të Spartës së Pragës ndaj Gallatasarajit.

Sulmuesi shqiptar, që pak kohë më parë kaloi nga Kroacia në Çeki, u fut në fushë në pjesën e dytë. Ai shënoi golin e avantazhit 2-1 dhe më pas dha edhe asistin për golin e tretë të skuadrës së tij. Në shtesë Sparta realizoi edhe golin e 4-t, duke e fituar ndeshjen thellë, 4-1, ndërsa ndeshja e parë në Turqi kishte përfunduar 3-2.

Për Tucin ishte goli i parë me fanellën e Spartës së Pragës dhe ka ardhur në një ndeshje dhe kompeticion të rëndësishëm. Titullar në këtë ndeshje për skuadrën çeke ishte mesfushori i Kombëtares, Qazim Laçi. Tuci ndërkohë pret një ftesë nga Silvinjo.

Sapo përfundoi ndeshja, plasi sherri mes lojtarëve të Gallatasarajit dhe atyre të Spartës së Pragës, ku Laçi ishte protagonist me kurajon e tij.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë