Lajme

Godet me grushte policin, arrestohet 43-vjeçari i dënuar më parë

Policia e Beratit ka arrestuar 43-vjeçarin Gazment Nazëraj, i cili dhunoi me grushte e shkelma punonjësin e policisë. Policia thotë se Gazment Nazëraj është banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat dhe ka qenë i dënuar më parë për veprat penale “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Ndërtim pa leje”.
Siç njofton policia, arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Uznovë, për shkak të detyrës ka goditur me grushte punonjësin e policisë H. M.
Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për shtetasin A. K, 48 vjeç, banues në lagjen “Uznovë”, Berat pasi kundërshtoi punonjësin e policisë të lartpërmenduar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë