Futboll

Foto/ Tifozë specialë e mesazhe të forta, momentet më të bukura të derbit

Një derbi vërtet si në Eruopë, më në fund pa trazira, përleshje dhe ndërprerje ndeshjeje. Në derbi me një numër rekord tifozësh, më qytetari nga të gjithë deri tani, i mbushur edhe me familjarë, një derbi që tregoi se në kushte normale edhe ne mund të “bëhemi”…

Derbi i parë i zhvilluar në “Air Albania Stadium” mes Partizanit dhe Tiranës ishte spektakolar në fushë dhe më shumë akoma në tribuna. Personazhe të fushave të ndryshme, nga ambasadori kinez te Guvernatori i Bankës, atmosferë elektrizuese dhe mesazhe të forta nga të dyja tifozëritë për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit, disa prej tyre referuar lidhjes së fortë me Kosovën. Ja disa nga fotot më të bukura të derbit:


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë