Futboll

Edhe Tirana detyrohet të lërë kryeqytetin, Laçin e pret në ‘Elbasan Arena’

Gazeta Si – Tirana luan në shtëpi për javën e 25-të të Superiores, sipas kalendarit. Por ndeshja me Laçin, e programuar për ditën e hënë, do të zhvillohet në stadiumin ‘Elbasan Arena’ dhe jo në kryeqytet.

Stadiumi "Elbasana Arena". Gazeta Si, 22 shkurt 2024

Një zgjedhje e detyruar në fakt për klubin kryeqytetas, që ashtu si Dinamo, të paktën këtë javë nuk mund të luajë në Tiranë. Pengesë është stadiumi, sepse fusha e ‘Selman Stërmasit’ nuk është në gjendje të mirë, kurse ‘Air Albania’ është në dispozicion të Kombëtares U-17 të femrave për një turne ndërkombëtar.

Në këto kushte, klubi i Tiranës ka zgjedhur Elbasanin, pasi në Durrës luan Dinamo me Vllazninë. Partizani, ekipi tjetër i kryeqytetit, luan në Korçë këtë fundjavë, por bardheblutë kurrësesi nuk mund të luajnë në shtëpinë e rivalit të përjetshëm.

Skuadrat e kryeqytetit në fakt hasin shpesh problematika sa u takon stadiumeve, sidomos kur ‘Air Albania’ është i padisponueshëm për shkak të ndeshjeve të Kombëtares.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë