Lajme

Dy të mitur në gjendje të dehur, Inspektorati Shëndetësor në Elbasan gjobë subjektit

Policia e Elbasanit ka dhënë detaje për ngjarjen që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku në Spitalin e Elbasanit, kanë shkuar për ndihmë mjekësore, dy të mitur të moshës 15 vjeç.
Dy 15-vjeçarët kanë qenë në gjendje të dehur, pasi në ambientet e një lokali në Qytetin e Elbasanit, gjatë një feste ditëlindjeje kishin konsumuar pije alkoolike.
Në zbatim të ligjit “Për mbrojtjen e të miturve nga përdorimi i pijeve alkoolike dhe energjike”, Inspektorati i Shtetëror Shëndetësor Elbasan, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Elbasan i ka vendosur masë administrative këtij subjekti tregtar.
Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për vlerësim.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë