Trend

Disa fakte të pabesueshme rreth njerëzve të famshëm

E gjithë bota interesohet për jetën e të pasurve dhe të famshmëve. Fansat e vërtetë e njohin çdo detaj të biografisë së tyre dhe jetës së përditshme. Por ka disa fakte që disa të famshëm janë përpjekur t’i fshehin. Në këtë artikull do të gjeni disa fakte interesante rreth disa të famshmëve të cilët nuk i dinit.

Christopher Walken ishte një zbutës luanësh - Shumë të famshëm kanë bërë të gjitha llojet e punëve para se të bëheshin pjesë e Hollywood. Por Christopher Walken ndoshta kishte punën më të jashtëzakonshme nga të gjithë. Në moshën 16-vjeçare, Walken punoi si një zbutës luanësh në një cirk. Ai gjithashtu ishte pjesë e një grupi kërcimtarësh në një klub nate dhe madje luajti në një nga videot muzikore të Madonës.

kinopoisk.ru

Denzel Washington ka gishtin e thyer - Denzel Uashingtoni kur ishte fëmijë theu gishtin teksa luante basketboll dhe që pas atij aksidenti, gishti i tij i vogël kurrë nuk u fiksua më në pozicionin e duhur. Madje ndonjëherë gishti merr një pozicion aq sa duket sikur po i këputet nga dora.

Një këngë kushtuar Scarlett Johansson - A ju kujtohet kënga, "I Kissed a Girl" nga Katy Perry që ishte shumë e njohur në vitin 2008? A e dini se ishte Scarlett Johansson e cila frymëzoi Perry për të shkruar këngën? Këngëtarja tha se pa Johansson në një kopertinë reviste dhe adhuronte buzëqeshjen e saj të bukur. Kjo e inspiroi për të krijuar një këngë të tillë.

Christopher Lee muzikant - Christopher Lee dikur ishte një muzikant i madh rroker. Lee punoi me grupin legjendar të rrokut "Manowar" dhe regjistroi albumin e tij të parë në moshën 88-vjeçare. Albumi mori çmimin Metal Hammer Magazine.

Kate Middleton dhe Princi William - Dasmat mbretërore gjithmonë tërheqin vëmendjen e të gjithëve - veçanërisht nëse kjo është një histori e vërtetë prej Hirusheje! Dasma e Princit William dhe Kate nuk ishte një përjashtim nga ky rregull. Dasma ka qenë e shënuar në Librin Guinness të për shkak se dasma e tyre u ndoq live nga mbi 2 miliardë njerëz.

Oprah Winfrey - Besojeni apo jo, emri i vërtetë i Oprah është Orpah Gail Winfrey. Orpah është emri i një karakteri biblik. Orpah është i njohur si Oprah sot për shkak të një gabimi daktilografimi.

Benedict Cumberbatch u rrëmbye në Afrikën e Jugut - Në vitin 2005, aktori Benedikt Cumberbatch dhe dy miqtë e tij u rrëmbyen në Afrikën e Jugut. Gjashtë kriminelë të armatosur iu afruan makinës së tij, i lidhën njerëzit brenda saj dhe u larguan. Por kriminelët i hodhën ata shpejt nga makina. Një kalimtar i gjeti rrugës dhe i ndihmoi.

kinopoisk.ru

Steve Buscemi ndihmoi në kërkimin e të mbijetuarve pas sulmeve të 11 shtatorit - Në vitet 1980, aktori Steve Buscemi punonte si zjarrfikës në qytetin e Nju Jorkut. Pas tragjedisë së 11 shtatorit, ai u kthye në punën e tij të mëparshme. Sëbashku me kërkim-shpëtuesit e tjerë, ai u përpoq të gjejë njerëzit që i kishin mbijetuar sulmit. Në vitin 2012, Buscemi ndihmoi përsëri pas pasojave të Uraganit Sandy. Për një periudhë të gjatë kohore, Buscemi u përpoq ta fshihte kontributin e tij në të gjitha këto ngjarje.

Një ditëlindje për Robert Downey Jr - Robert Downey Jr ka miliona fansa anembanë botës, dhe Kina nuk është përjashtim. Fansat kinezë i dhanë Downey një kartë ditëlindjeje. Por kjo nuk ishte një kartë e zakonshme: 5,339 njerëz e nënshkruan atë! Kjo është ajo që duket mbarëkombëtare.

Regjistrimi i vetëvlerësimit i Dwayne Johnson - Gjatë premierës së filmit "San Andrea" në Londër, The Rock vendosi një rekord: ai bëri 105 foto në tre minuta. Vlen të përmendet se ai mposhti rekordin e tij të mëparshëm: 75 foto në tre minuta. Gjyqtari i Guinness Book of Records konfirmoi se imazhet ishin të një cilësie të mirë dhe fytyrat në to ishin të njohura. Aktori tha se ishte një tifoz i vërtetë i vetvetes.

Shakira është një mbretëreshë e Facebook-ut - Nëse Dwayne Johnson është mbreti i selfies, Shakira mund të jetë Mbretëresha e Facebook! Ajo u bë personi i parë në botë për të marrë 100 milionë pëlqime në Facebook. Impresionuese, apo jo?


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë