Futboll

Dinamo fiton ndeshjen e prapambetur në Korçë, i merr Tiranës vendin e katërt

Gazeta si – Për momentin është Dinamo në ‘Final 4’ dhe Tirana jashtë saj. Me fitoren e sotme 0-1 në Korçë ndaj Skënderbeut, skuadra blu është ngjitur në kuotën e 35 pikëve, duke parakaluar Tiranën në tabelën e renditjes.

Kjo ndeshje i takonte javës së 20-të të Superiores, por u shty për shkak të kushteve të vështira atmosferike. Dy skuadrat ishin shumë afër në renditje, vendi i 5-të për Dinamon dhe i 6-ti për Skënderbeun, por tashmë kryeqytetasit janë shkëputur.

Kjo ndeshje u vendos nga një penallti e fituar nga Andoni dhe e kthyer në gol nga Lorenco Vila. Dinamo e mbrojti me fanatizëm golin e fitores dhe ia arriti qëllimit të dalë me 3 pikë të arta nga Korça.

Tashmë lufta për 4-shen e parë do të bëhet edhe me interesante në javët e mbetura të kampionatit. Nëse Dinamo e ruan pozicionin aktual, do të ishte vërtet një arritje për këtë klub.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë