Lajme

Dhunimi i të burgosurit në Fushë-Krujë, nis hetimi

Një ditë pas ngjarjes në burgun e Fushë-Krujës Ditën ku u raportua për dhunë, kanë ardhur reagimet nga institucionet.

Pas dyshimeve se shtetasi Adriatik Lala është dhunuar nga policia, SHKBB ka nisur hetimin ndaj tyre, me urdhër të Ministrisë së Drejtësisë.

Ndërkohë për ngjarjen e rëndë në burgun e Fushë-Krujës ka reaguar edhe Komiteti i Helsinkit.

Gjithashtu u mësua që ai kishte hematoma në kokë dhe në trup.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë