Politike

Dëshmitari X, ministri i Brendshëm i Kosovës: Ka kërkuar azil

Ministri i Brendshëm i Kosovës Bejtush Gashi deklaroi se po kryhen të gjitha procedurat për dëshmitarin X, Albert Veliu.

Ai tha se Kosova është e detyruar të zbatojë Konventat Ndërkombëtare pasi dëshmitari X ka kërkuar azil politik dhe po bëhen procedurat përkatëse.

I shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, Gashi ka vizituar pikën kufitare të Morinës dhe Shishtavecin lidhur me fluksin e kalimeve në fundjavë dhe mbarëvajtjen e punës në kufi.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë