Vende dhe Udhetime

Delfinët dhurojnë spektakël për pushuesit në Himarë (video)

Disa delfinë janë shfaqur ditën e sotme në detin e Himarës, duke “vallëzuar” në ujërat e kristalta. Ata kanë tërhequr vëmendjen e turistëve, pasi është një ndodhi e rrallë në bregdetin tonë.

Numri i delfinëve në ujërat e detit Jon dhe Adriatik është rritur ndjeshëm vitet e fundit, po ashtu janë vënë re edhe specie të tjera të rralla.

Videoja është postuar nga regjisorja Vera Grabocka, e cila shkruan se është mrekulluar nga spektakli i dhuruar nga delfinët që kërcejnë në ujë.

Më Shumë