Lajme

Debate të forta mes anëtarëve të KLP, ndërpritet mbledhja

Është shtyrë sërish mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Që në nisje të mbledhjes ka pasur debate mes anëtarëve të KLP-së dhe kreu i këtij institucioni, Gent Ibrahimi.
Shkak i shtyrjes është bërë prokurori Besnik Cani, pasi pretendon se nuk është njohur me materialet për mbledhjen.
Sipas Canit, aktet për mbledhjen janë dorëzuar me vonesë. Ai thotë se aktet i kanë mbërritur të premten pas orarit zyrtar. Mbledhja është shtyrë për një ditë tjetër.
Në mbledhjen e sotme do diskutohej dhe ngritja e SPAK me më pak se 9 anëtarë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë