Politike

Çuçi mbledh deputetët e PS, ‘Ahmetaj’ nuk diskutohet

Kryetari i grupit parlamentar i PS-së, Blendi Çuçi, mblodhi të hënën deputetët, ku në fokus të diskutimit ishin problematikat nga terreni

Ndërkohë emri i Arben Ahmetajt, i cili ndodhet në arrati për çështjen e inceneratorëve, nuk është diskutuar.

Sipas deputetëve, Ahmetaj ende nuk është dënuar, ndërkohë atij i është hequr imuniteti në muajin korrik të këtij viti.

Kuvendi ka miratuar kërkesën e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për heqjen e mandatit të tij si hapi i fundit i ndërmarrë nga Kuvendi për t’i hapur rrugë drejtësisë për çështjen në fjalë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë