Hyr

Lajme & Të tjera

Audiolajme

Xhamia dhe Kulla e Sahatit – zhyten në hijen e shumëkatëshes së re

Xhamia e Et’hem Beut, kryevepra arkitektonike e fillim shekullit ’19 në qendër të Tiranës, mund të mos ishte ekzistonte prej nëntoriët t 1944-s, nëse togeri i artilerisë gjermane nuk do t’i  kishte mbajtur vesh fjalët se bëhej fjalë për një vepër të rëndësishme. Konsulli gjerman i…

[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/12/81b01124f8f3a25ebf214cea7edf28a6.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Xhamia dhe Kulla e Sahatit – zhyten në hijen e shumëkatëshes së re" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Art dhe Kulture

Elina Duni – Anijet e Humbura, mes nanurisjes së xhazit dhe dhimbjes së emigrimit

Anijet e humbura në erë, dikur ishin  bërë prej mishi dhe gjaku. Ato ishin një ai e një ajo. Ato kishin ëndrra, por tani në erë, po bëhen të ftohta...Janë këto vargjet e shkruara nga Elina Duni në këngën Lost Ships, lajtmotivi i albumit më të…

[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/12/b53270a15184fd7a578b708d9432681b.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Elina Duni – Anijet e Humbura, mes nanurisjes së xhazit dhe dhimbjes së emigrimit" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

SPAK heton Bushatin, Rama: Përgjegjësi individuale

Daljen e kësaj të marte para gazetarëve, Kryeministri Edi Rama ja kushtoi infrastrukturës së ujësjellësave, por nuk iu shmang dot pyetjeve të lidhura me zhvillimet politike. Kryeministri u pyet në lidhje me hetimin e nisur nga SPAK ndaj deputetit socialist, Ervin Bushati, i cili gjithashtu është…

[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/09df844a76434b49f54c911b45cdf4bf.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="SPAK heton Bushatin, Rama: Përgjegjësi individuale" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

Rama: Testimet, debat qesharak! Nëse dyshoni, silluni sikur e keni Covid

Kryeministri Edi Rama e cilësoi qesharak debatin për numrin e testimeve Covid. Ai tha se është e provuar që mes vendeve që kanë bërë më shumë testime dhe atyre që kanë bërë më pak nuk ka asnjë diferencë në pasojat e pandemisë. Duke folur në Kuvend,…

[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/c3c71726fb95ae6512f9cb491bd88cb1.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Rama: Testimet, debat qesharak! Nëse dyshoni, silluni sikur e keni Covid" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

Kryemadhi s’e dëgjon Metën, shfaqet sërish pa maskë: Por do ta vendos në rrugë

Monika Kryemadhi ka shpërfilluar apelin e Presidentit Ilir Meta dhe në takimin e radhës me strukturat e partisë është shfaqur sërish pa maskë. Kryetarja e LSI-së ishte këtë të diel në një takim me të rinjtë në qytetin e Shkodrës. Në këtë takim, ajo tha se…

[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/1a54110d22a435fb4362da214a3aaad5.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Kryemadhi s’e dëgjon Metën, shfaqet sërish pa maskë: Por do ta vendos në rrugë" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

Meta: Padi në SPAK kundër Kuvendit dhe Qeverisë. Basha 10-të për pandeminë

Presidenti Ilir Meta doli në konferencën e përjavshme për shtyp me gazetarët. Që para daljes së tij në foltore u vu re prania e maskës, që kreu i shtetit më vonë e arsyetoi si domosdoshmëri nisur nga fakti që situata e pandemisë është përkeqësuar dhe si…

 • Kuvendi
 • Meta
 • SPAK
[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/f9a57d667cac378bf84601140154fcdf.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Meta: Padi në SPAK kundër Kuvendit dhe Qeverisë. Basha 10-të për pandeminë" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

Hetimi i raportit të Dick Marty-t, Balla: Jo politik, por Basha të kërkojë falje

Partia Socialiste thotë se ngritja e Komisionit Hetimor parlamentar për të hetuar raportin e Dick Marty-t nuk ka asnjë prapavijë politike kundër Lulzim Bashës, por synon që të pastrojë emrin e Shqipërisë nga çdo dyshim që mund të ketë ende se janë kryer krime lufte. Raporti…

 • Basha
 • Haga
 • politike
 • Rama
 • UCK
[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/a8a72eadc8fd80c852b390361f4e5beb.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Hetimi i raportit të Dick Marty-t, Balla: Jo politik, por Basha të kërkojë falje" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]

Audiolajme

Testet e shpejta vijnë të paktën pas dy muajsh

Qeveria shqiptare ka gati financimin për testimet e shpejta anti-Covid, por ardhja e tyre në Shqipëri do të kërkojë më shumë se dy muaj kohë. Lajmi është konfirmuar nga kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Europën, Hans Kluge, që këtë të enjte ishte për një…

 • Covid 19
 • Kluge
 • Shendet
[zoomsounds_player source="https://audio.gazetasi.al/podcast/audio/11/4148089a2abe3738b13f09be75993b60.mp3" config="homepage" waveformbg="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubbg_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" waveformprog="http://localhost/wordpress/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/waves/scrubprog_Santigold-Disparate-Youthmp3.png" thumb="" autoplay="off" cue="on" enable_likes="off" enable_rates="off" enable_views="off" songname="Testet e shpejta vijnë të paktën pas dy muajsh" artistname="" faketarget="#dzsap_footer"]