Vende dhe Udhetime

Brenda restorantit të parë nënujor (VIDEO)

Pesë metra nën nivelin e detit, Ithaa është restoranti i parë i nën ujë prej xhami në botë dhe është tregues se teknologjia nuk njeh kufij.

Një tunel i gjatë xhami, i mobiluar me dysheme druri, parket të lehtë dhe tavolina ngrënieje të stilit si në fermë, është kufiri i vetëm që mbetet midis jush dhe detit.

Përtej xhamave të dendur të qelqit, peshkaqenë dhe gjallesa të tjera ujore vërtiten rreth restorantit.

Ushqimi është i jashtëzakonshëm, vetëm kur mendon se mund të konsumosh peshq të pjekur në skarë ose gaforre dhe ato që janë të gjalla të shohin ty duke u ushqyer!

 

Më Shumë