Vende dhe Udhetime

Brenda hotelit më romantik në botë

Romantikët mund të gjejnë veten në këtë vend. Ekspertët e udhëtimit në TripAdvisor sapo kanë publikuar çmimet e tyre në Traveller’s Choice, duke përfshirë hotelet më të mira të vitit në botë dhe hotelet më të preferuara të përcaktuara si më romantikët. Në SHBA shumë turistë kanë vlerësuar Belamere Suites në Perrysburg, Ohio, si hotelin më romantik në botë. Nëse ju, si ne, po pyesin se ku ndodhet Perrysburg, Ohajo, është një qytet i vogël me rreth 20,000 banorë, afër kufirit të Miçiganit. Hoteli Boutique u hap në 2003 dhe është njohur si një nga vendet më romantikë në botë.  Njerëzit që vizitojnë më shumë këtë vend, janë çiftet e reja.

Suita përmban një papafingo me dy tarraca të hapura, të kompletuar me një pishinë private, sauna, vaskë për dy persona, fireplace, kristal dhe llambadar. Kjo përveç shërbimeve të përditshme të hotelit, si Wi-Fi falas, një garazh privat dhe mëngjes evropian. Ky hoteli ka në thelb çdo gjë që ju dëshironi për një natë sa më romantike.

“Ne mendojmë se kemi fituar kategorinë Nr. 1 si vendi më romantik në SHBA për shkak të gjitha kujtimeve zbavitëse që të gjithë çiftet tona kanë ndarë me ne”, thotë John Kranjec, pronar i Belamere Suites.

Një natë në Belamere Suites  kushton rreth 218 dollarë, ndërsa muaji më i shtrenjtë është muaji mars, ku çmimi mesatar për një natë shkon rreth 299 dollarë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë