Lajme

Basha nis turin nga Elbasani: Do kthejmë shpresën e humbur

Lideri demokrat, Lulzim Basha, ka nisur takimin në qytetin e Elbasanit. Basha u shpreh se qeveria ka dështuar totalisht në politikat e saj ndaj rinisë, duke e lënë atë në mëshirë të fatit dhe duke i afruar si rrugë zgjidhjeje vetëm emigrimin.
“Sot është një ditë e madhe, më 4 nëntor rinia gjermane rrëzoi Murin e Berlinit, ndërsa më 4 nëntor pas rënies së komunizmit u mbajt Mesha e parë në Shkodër. Vendi duhet të dalë sa më shpejt nga kjo krizë e tmerrshme, sepse rinisë ia kanë hequr të drejtat, sepse ky kryeministër, ky pushtet, ka dështuar me rininë, duke i mbajtur me rroga të tmerrshme, me kushte jetese shumë të dobëta, me arsim që vështirësisht është i mundshëm, me gjendjen e dobët ekonomike familjare në Shqipëri. Ky kryeministër ka dështuar në mënyrë të qartë”, tha ndër të tjera Basha.
Lulzim Basha theksoi se “kjo qeveri ka vrarë shpresën e rinisë dhe të shqiptarëve”.
Ndërkohë, ka premtuar rikthimin e shpresës te shqiptarët, duke thënë se PD do të sjellë politika, të cilat janë frytëdhënëse për rininë e Shqipërinë.

“Pasi të ju kemi dëgjuar do tju ofrojmë një platformë të plotë me zgjidhje konkrete”, u shpreh Basha.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë