Politike

Basha drejt Ministrisë së Brendshme për të tërhequr protestuesit, përfundon protesta

Burime nga Brenda Partisë Demokratike kanë bërë të ditur se Lulzim Basha, kreu i kësaj force politike, do të shkojë drejt Ministrisë së Brendshme për të tërhequr protestuesit.

Një pjesë e protestuesve të opozitës, të cilët ishin të pranishëm në protestën e zhvilluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pas mbarimit të fjalës së Bashës, ju drejtua Ministrisë së Brendshme ku tentuan  të thyenin kordonin policor të vendosur pranë këtij institucioni.

Nuk kanë munguar as tymueset dhe boja e hedhur drejt kësaj minister ashtu si u hodhën edhe drejt kryeministrisë.

Shkuarja e kryedemokratit pranë Ministrisë së Brendshme për të tërhequr protestuesit i ka dhënë fund edhe protestë së opozitës.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë