Lajme

Arta Marku prezanton mes debatesh raportin vjetor te “Ligjet”

Ka nisur seanca në Komisionin e Ligjeve, ku është thirrur Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend.

Seanca ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kjo e fundit më herët nëpërmjet një letre drejtuar Kryetarit të Kuvendit shprehu kundërshtimin e kësaj mbledhjeje me arsyetimin e shkeljes së rregullores.

Në nisje opozita ka thënë se mbledhja për raportimin e veprimtarisë së kryeprokurores nuk është e përcaktuar në kalendarin e punimeve dhe duhet të anulohet, por kryetari i Komisionit Ulsi Manja i ka kundërshtuar sepse kalendari i punimeve është miratuar bashkë me opozitën.

Kujtojmë që ish-prokurorja e Shkodrës mori detyrën në dhjetor 2017, duke pasuar në krye të organit të akuzës, Adriatik Llallën.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë