Lajme

Arratiset nga burgu shqiptari në Greqi

Një shqiptar është arratisur nga burgu i Tiranthias të Nafplion në Greqi. Bëhet fjalë për një burg ku të burgosurit punojnë, por njëkohësisht janë edhe të ‘lirë’.

I arratisuri është një 30-vjeçar, identiteti i të cilit ende nuk dihet.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari kishte dalë nga qelia, për të kryer disa punë dhe nuk është kthyer më brenda.

Ndërkohë, policia është vënë në ndjekje të shqiptarit.  


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë