Lajme

Aksident në Gjirokastër, humb jetën 34-vjeçari

Një aksident rrugor ka ndodhur në afërsi të rrugës nacionale Gjirokastër-Tepelenë.
Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur gjatë mesnatës në në rrugën e lagjes “Gërhot”, ku automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E. H., ka dalë nga rruga dhe është përplasur në një mur.
Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri që ndodhej në mjet, shtetasi J. L., 34 vjeç, banues në Gjirokastër. Ndërkohë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit, shtetasi E. H., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në spital.
Paraprakisht dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin për shkak të shpejtësisë së tejkaluar.
Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë