Lajme

Aksident në aksin Krujë-Laç, tre të plagosur rëndë

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në aksin rrugor Krujë-Laç.
Mësohet se tre persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti ka ndodhur pranë vendit të quajtur “Kthesa e Gjelit” ku makina e të plagosurve është përplasur me një mur anash rrugës.
Të plagosurit janë dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet për trajtim më të specializuar. Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë shpejtësia e madhe.
Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa ka nisur hetimet për dokumentimin e plotë të rastit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë