Trend

6 ide makeup-i të cilat duhet ti provoni në muajin e fundit të verës

Ardhja e hidhur e gushtit nënkupton se fundi i verës është afër nesh. Por, para se të fillosh të planifikosh ditët e freskëta të vjeshtës, konsideroji 28 ditët e ardhshme si një mundësi për tu zhytur në një “pishinë” makeup-i të mbushur me ngjyra të ndezura. Frymëzimi nga dielli pasqyrohet kudo, duke filluar me sytë në ngjyrë limoni të këngëtares Lizzo deri tek ngjyra e buzëve anti-verë e Joan Smalls e cila çuditërisht dukej bukur.

Më poshtë keni 6 mënyra për të festuar këtë sezon para perëndimit të fundit.

https://www.instagram.com/p/BzqcECtJOqD/?utm_source=ig_embed

Në vend të ngjyrave të çelëta, konsideroni mundësinë për tu zhytur në një ngjyrë më guxuese.

https://www.instagram.com/p/BzjFzFohl1K/?utm_source=ig_web_copy_link

Kombinimi i Lizzo-s me sy ngjyrë limoni dhe buzë në ngjyrë neoni rozë patjetër që e meriton një like.

https://www.instagram.com/p/ByI18wWhWBj/?utm_source=ig_web_copy_link

Zgjidhni të mbani shkëlqimin tuaj natyror duke shtuar pak shkëlqyes në majat e mollëzave. Dhe për qershinë mbi tortë shtoni pak highlighter shumëngjyrësh.

https://www.instagram.com/p/BzTk-ArHTMR/?utm_source=ig_embed

Peneli i trashë i Gabrielle Union i cili nuk del asnjëherë nga moda shkon aq mirë me bluzën e thurur me grep siç do shkonte me një thurje komode kashmiri në vjeshtë.

https://www.instagram.com/p/ByFEVAOpmZE/?utm_source=ig_embed

Ndërkohë që ngjyrat pastel mbizotëruan trendet këtë verë, Sophie Turner ndryshoi lojën me hijen e syve në ngjyrë blu të errët.

https://www.instagram.com/p/B0EVLsKH7uh/?utm_source=ig_web_copy_link

Të adhuruara nga yje si Kylie Jenner apo Elsa Hok, vizatimi i qukave është përhapur kudo dhe mund të transformojnë çdo look makeup-i brenda sekondave.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë