Lajme

“3.4 milionë eurot”, Hetimet kalojnë te Krimet e Rënda

Dosja e 3. 4 milionë eurove që u kapën në portin e Durrësit është transferuar tashmë te Krimet e Rënda.

Dosja i është besuar ish-drejtuesit të prokurorisë, Blerim Tominaj. Agim Çeka, Edi Lika, Klevi Lika dhe Alban Mollaymeri që janë 4 të arrestuarit e grupit kriminal do dalin para Gjykatës së Krimeve të Rënda për t’u njohur me akuzat. Deri më tani 4 të arrestuarit janë lënë në arrest me burg nga Gjykata e Durrësit .

Ndërsa në kërkim janë shpallur edhe dy kushërinjtë Alfred dhe Elvis Vladi, që sipas Policisë janë porositës të ngarkesës me sasinë rekord të eurove  dhe të dy rezultojnë pronarë biznesesh.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë