Lajme

200 kg kanabis në Lezhë, arrestohen 4 krutanë

Policia e Lezhës ka arrestuar 4 persona.  Gjatë operacionit “Summer storm”, policia ka sekuestruar 200 kg lëndë narkotike marijuanë, 4 litër vaj hashashi dhe 1 armë zjarri.

Si rezultat i tij u sekuestruan:
– 200 kg lëndë narkotike e dyshuar marijuanë
– 4 litër vaj hashashi
– 1 armë zjarri pistoletë me 7 fishekë
– 2 automjete
– 4 celularë

Ndërsa u kapën në flagrancë shtetasit Tofik Koleci, 54 vjeç, Miri ( Ardit) Koleci, 32 vjeç, Mirand Qira, 42 vjeç. Të tre janë banues në Krujë.

Ndërkohë vijon puna për evidentimin e personave të tjerë të përfshirë në ngjarje.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë