Politike

15 vjet nga anëtarësimi në NATO, Hasani: Mbetemi një kontributor i përkushtuar

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka deklaruar se Shqipëria mbetet një kontribues i përkushtuar i NATO-s.

Në një postim në rrjetin social “X” për 15 vjetorin e anëtarësimin në NATO, ministri Hasani tha se vendi ynë mbështet vlerat e përbashkëta dhe kontribuon për paqen.

“Pesëmbëdhjetë vjet në NATO. Një rrugëtim i përkushtimit, solidaritetit dhe mbrojtjes kolektive. Shqipëria mbetet një kontribues i përkushtuar i NATO-s , duke qëndruar me krenari me aleatët e saj për të mbështetur vlerat tona të përbashkëta dhe për të përqafuar paqen”, shkruan ai.

Më herët edhe kryetari i PD-së zyrtare Lulzim Basha, përmes një videopostimi në rrjetet sociale, ka përkujtuar 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

“Për mua ka qenë nder i veçantë të shërbeja si ministër i punëve të jashtme në këtë moment historik...”, shkruan ai, duke ndarë edhe një të mesazhit të ti në ceremoninë e nënshkrimit të protokolleve të anëtarësimit në Këshillin e Atlantikut të Veriut


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë