Lajme

Zjarr pranë plazhit të Gjeneralit në Kavajë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pranë plazhit të Gjeneralit në Kavajë dhe siç raportohen rrezikohen disa banesa.

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një masiv pyjor në fshatin Bardhorë.

Mësohet se nga zjarri rrezikohen disa banesa që ndodhen në atë zonë.

Sakaq, Kreu i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, është shprehur se situata është serioze dhe nevojitet ndihmë nga Tirana.

“Nevojitet ndihmë nga Tirana”, është shprehur Sakja.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë