Lajme

Zjarr i madh në kodrat me ullinj në Lushnjë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mëngjesin e sotëm në Lushnjë, ku ka përfshirë kodrën e Allprenajt.

Zjarri ka përfshirë kodrat me ullishte dhe era e fortë ka favorizuar flakët e zjarrit që të përhapen edhe më tej.

Në vendngjarje kanë shkuar policia dhe zjarrfikësit që po punojnë për shuarjen e flakëve.


Copyright © Gazeta “Si”

Të gjitha të drejtat e këtij materiali janë pronë ekskluzive dhe e patjetërsueshme e Gazetës “Si”, sipas Ligjit Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e tjera të lidhura me to”. Ndalohet kategorikisht kopjimi, publikimi, shpërndarja, tjetërsimi etj, pa autorizimin e Gazetës “Si”, në të kundërt çdo shkelës do mbajë përgjegjësi sipas nenit 179 të Ligjit 35/2016.

Më Shumë