Lajme

Vodhi para nga Kisha Françeskane, arrestohet shkodrani

Një 26-vjeçar është vënë në pranga, pasi ka vjedhur para dhe ka dëmtuar disa objekte kulti nga Kisha Françeskane, në lagjen “Vasil Shanto” në Shkodër.

Bëhet fjalë për shtetasin Kristjan Arra, banues në lagjen “Partizani” Shkodër, i dënuar dhe më parë për “Vjedhje”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Vjedhje” dhe “Shkatërrimi i veprave kulturore”, parashikuar nga nenet 134 dhe 160 të Kodit Penal.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë