Lajme

Vdes ministri izraelit, Netanjahu shtyn vizitën në Tiranë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, ka shtyrë vizitën e planifikuar në Tiranë për shkak të vdekjes së ministrit për Shërbimet Fetare, David Azoulai.

Benjamin Netanjahu do të vizitonte vendin tonë më 1 nëntor.

David Azoulai ishte ministër për Shërbimet Fetare në Izrael.

Vizita në Tiranë do të ishte stacioni i parë i një turneu të Netanjahut në Bullgari, Greqi, Rumani, Bullgari dhe Serbi.

 

Më Shumë