Lajme

Vdekja e 13-vjeçares, policia: Vrau veten

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e kaluar në zonën e Bregut të Lumit, teksa 13-vjeçarja u dërgua me plagë të rënda nga i ati Xhevat Brahaj në spital, por që ndërroi jetë.

Policia bën të ditur se e mitura dyshohet se është vetëvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit. Xhevat Brahaj sapo kishte hyrë në banesë, kishte parë përtokë vajzën e tij të mbuluar në gjak. Pavarësisht tentativës së mjekëve për ta shpëtuar, e mitura K. Brahaj, nuk mundi të mbijetonte.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e gjahut për të cilën shtetasi Xh. B., dispononte leje. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Familja rome jetonte në zonën e Bregut të Lumit në Tiranë dhe mësohet se prindërit e të miturës janë shurdhmemecë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë