Lajme

Vasili: Italia shemb shtëpitë e mafiozëve, Rama të qytetarëve

Qëndrimi i LSI-së për projektin e “Unazës së Re” është i njëjtë me atë të Partisë Demokratike, sidomos kur denoncohet se projekti është një aferë kkorruptive, teksa për 2 km rrugë, do të duhet të paguhen nga shteti miliona dollarë.

Por sot, kreu i grupit parlamentar të kësaj force politike, Petrit Vasili, ka krahasuar sjelljen e qeverisë italiane me atë të qeverisë shqiptare.

Ditët e fundit, ministri i Brendshëm Salvini, ka urdhëruar shembjen e disa vilave të mafiozëve të arrestuar të cilat janë ndërtur me paratë e krimit.

Në një postim në “Facebook”, Vasili shkruan se atje prishen shtëpitë e mafiozëve, ndërsa këtu ato të qytetarëve.

“Salvini shemb shtëpitë e mafiozeve, Rama të qytetarëve. Në Romë, ka nisur shembja e 8 vilave luksoze që i përkisnin disa eksponentëve të klanit mafioz shume te njohur dhe te rrezikshem “Casamonica”. Ndërsa në Tiranë qeveria. “Casamonica ” e Edi Rames perkundrazi prish shtepite e qytetareve,se mafiozeve ju rruan bishtin”,- shprehet Vasili.

Më Shumë