Politike

Ursula von der Leyen: Negociatat e BE me Shqipërinë duhet të fillojnë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen komentoi takimin e zhvilluar të hënën me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

“Isha e lumtur që u takova me kryeministrin Edi Rama. Shqipëria mund të llogarisë mbështetjen e BE për rindërtimin pas tërmetit dhe për të trajtuar pandeminë e Covid-19. Shpresoj ta vizitoj Shqipërinë së shpejti.

Ne diskutuam negociatat e pranimit me BE-në. Pozicioni ynë është i qartë: e ardhmja e Shqipërisë është në BE dhe negociatat duhet të fillojnë”, shkruan ajo në Twitter.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë