Media Galeri

Uragani ‘Nicholas’ në Teksas, era shkul çatitë

Erëra deri në 120 km/orë, shi i madh dhe përmbytje, stuhia tropikale “Nicholas” u forcuasë teprmi në orët e fundit dhe u shndërrua në një uragan, duke u përplasur në bregdetin e Teksasit, SHBA.

Ndërkohë që autoritetet amerikane paralajmërojnë se uragani është kthyer në një kërcënim drejt qytetit të Hjustonit. Kryebashkiaku Sylvester Turner, tha se qyteti është në gatishmëri të lartë.

Autoritetet kanë ngritur barrikada për të penguar vërshimin e ujit në shtëpi dhe kanë aktivizuar zyrën e menaxhimit të emergjencave, duke iu kërkuar banorëve të mos largoheshin nga shtëpitë e tyre.

Imazhet që vijnë nga Matagorda, në bregdetin e shtetit, janë mbresëlënëse: forca e erës shul çatinë e një pike karburanti.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë