Lajme

Tregtonin droga të forta në Lushnjë, 3 të arrestuar

Një operacion i Policisë së Lushnjës, i koduar “Louse” ka përfunduar me goditjen e një grupi që tregtonte droga të forta në qytet, teksa në pranga kanë përfunduar 3 persona.

“Pas një hetimi 3 mujor me metodat proaktive u bë i mundur arrestimi në flagrancë i tre shtetasve: Ervis Çoku, 34 vjeç, banues në Lushnje; Erjon Çoku, 39 vjeç, banues në Lushnje; Ervin Kiptiu, 38 vjeç, banues në Lushnje”, njofton policia.

Sipas bluve të Lushnjës gjatë kontrolleve të ushtruara në ambjentet e frekuentuara nga 3 të arrestuarit, janë sekuestruar 30 doza heroinë, një sasi kanabis dhe një armë zjarri pistoletë e tipit “Zastava”, me krëhër dhe 8 copë fishekë.

Për të tre shtetasit e arrestuar, Gjykata e Shkallës së Parë Lushnje ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim

Ndërkohë policia po vijon hetimet për gjetjen e bashkëpuntorëve të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë