Futboll

Tirana me shumë fat në Ballsh, shmang humbjen në fund me një autogol

Gazeta Si – Fati ishte në anën e Tiranës kryesuese sot në Ballsh. Kampionët në fuqi arritën të shmangnin humbjen në minutën e fundit ndaj Bylisit, falë një autogoli të Damçevskit, duke barazuar 1-1.

Bylisi kaloi në avantazh në pjesën e dytë me anë të brazilianit Eskuerdinja, me një gjuajtje nga jashtë zonës. Ballshiotët po bëheshin gati të festonin, por buzëqeshja e tyre ngriu në sekondat e fundit, kur topi i devijuar nga portieri Teqja, pas gjuajtjes së Asanit, u përplas te mbrojtësi Damçesvski dhe shkoi në rrjetë.

Nga ndeshja Bylis-Tirana, 0-0. Gazeta Si, 18 mars 2023

Skuadra e Shensoit, që mban vendin e parafundit, ka humbur 2 pikë të çmuara në luftën për mbijetesë, ndërsa Tirana ka shkuar në kuotën e 44 pikëve. Bardheblutë janë 3 pikë para Partizanit, që të dielën ka një ndeshje të lehtë në letër me Kastriotin e vendit të fundit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë