Futboll

Tifozët e Tiranës pushtojnë fushën e Rrogozhinës, duan të rrahin arbitrin

Gazeta Si – Ka degjeneruar situata në stadiumin e Rrogozhinës, pas ndeshjes Tirana-Bylis, që u mbyll në barazim 2-2. Një rezultat që i ka hequr kreun Tiranës dhe tifozët e saj kanë pushtuar fushën sapo u mbyll ndeshja.

Policia merr ne mbrojtje arbitrin Meta. Gazeta Si, 25 maj 2023

Ata dhe pjesëtarë të stolit të Tiranës i janë vërsulur arbitrit Kridens Meta, për shkak të një penalltie të dhënë prej tij në fundin e ndeshjes në favor të Bylisit. Ishte shumë e vështirë që forcat e rendit të menaxhonin situatën.

Arbitri Meta është marrë në mbrojtje në policia dhe tifozët kryeqytetas nuk kanë mundur ta sulmojnë fizikisht atë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë