Lajme

Tërmetet godasin sërish, 5 lëkundje në 24 orët e fundit

Pesë tërmete janë shënuar gjatë ditës së sotme me epiqendra të ndryshme. Konkretisht në Korçë dhe në Roskovec, ndërsa lëkundja më e fortë ka qenë në juglindje të vendit në fshatin Floq. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, lëkundjet kanë qenë të lehta dhe pa dëme.

Para pak kohësh  në sezonin e verës vendi ynë u përfshi nga një valë tërmetesh të magnitudave dhe epiqendrave të ndryshme. Ndërsa solli edhe dëme të mëdha materiale.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë