Moti

Temperaturat në rritje, në fundjavë pritet i nxehti i jashtëzakonshëm

Vala e të nxehtit që ka prekur Ballkanin jug-lindor do t’i afrohet gradualisht edhe vendit tonë. Temperaturat do të jenë me rritje ditë pas dite. Të nxehtin e jashtëzakonshëm vendi ynë do ta përjetojë në fundjavë deri në fillimin e javës tjetër ku termometri do të ngjitet mbi 40 gradë celsius në një pjesë të qyteteve si Tirana, Berati, Elbasani, Shkodra dhe Gjirokastra.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë