Moti

Temperatura të larta dhe diell, vetëm në mesdite do të ketë vransira

Dita e sotme ka vijuar me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në mesditë në zonat malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale sot parashikohen.

 Zonat malore 15-33 gradë celsius.

 Zona e ulët 16-36 gradë celsius.

Zona bregdetare 19-33 gradë celsius.

Meterologja e Gazetës “Si” shpjegon gjithashtu se ditën e shtunë i nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Moti do të jetë me diell dhe temperatura të larta, duke u luhatur 33 gradë në veri deri në 37 gradë celsius në zonat e ulëta dhe bregdet.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë