Lajme

Teatri, opozita bojkoton mbledhjen e Këshillit Bashkiak

Sot po zhvillohet mbledhja e fundit e Këshillit Bashkiak për këtë sesion. Opozita largohet nga mbledhja e Këshillit, por këshilltarët e majtë vazhdojnë mbledhjen dhe miratojnë rendin e ditës.  Opozita kërkoi sërish që  të diskutohet trualli i Teatrit. Anëtari i PD në Këshillin e Bashkisë së Tiranës, Kreshnik Çollaku, i revoltuar shprehet se maxhoranca do mbahet mend si ajo që i shembi Teatrin qytetit.

Fill pas bojkotit të PD-së reagon kryebashkiaku Veliaj duke thënë se opozita vjen në mbledhje vetëm për të marrë lekët. Sa i përket Teatrit, ai shprehet i bindur se do të ndërtohet, ashtu siç u bë edhe Këndi i Lojërave te Liqeni dhe Sheshi Skënderbej.

“Kjo opozitë mërzitet sepse kryeqyteti po ecën mirë”, u shpreh Veliaj.

Më tej, ai falënderon artistët e mirëfilltë që sot janë pro Teatrit. 


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë