Lajme

Teatri, Meta: Nuk ndikohem nga faktorë të jashtëm

Presidenti i vendit, Ilir Meta, në një prononcim të shkurtër për mediat ka folur lidhur me çështjen e Teatrit.

Ai u pyet se si do të veprojë përballë kërkesës së opozitës dhe artistëve për të mos dekretuar ligjin e Qeverisë për shembjen e Teatrit Kombëtar.

“Do të mbaj qëndrim aq sa kam përgjegjësi. Nuk do të ndikohem nga asnjë faktor i jashtëm, do të veproj konform kompetencave. Nuk do të veproj jashtë përgjegjësive të presidentit”, u shpreh presidenti Meta.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë