Media Galeri

Të udhëtosh për punë duke ndjekur pasionin për fotografinë

Drejtuesi i trenit të mallrave Dylan Nardini në Skoci është kurorëzuar “Fotografi i Vitit për Peizazhe” për këtë vit.  Ai fitoi çmimin e përgjithshëm me një portofol prej tre imazhesh kryesore të realizuara  në Ishullin e Arranit, në Leadhills dhe Chatelherault Country Park në South Lanarkshire në Skoci.

47-vjeçari nga Hamilton ka qenë i interesuar për fotografi që në moshë të re, por thotë se e zhvilloi pasionin e tij për peizazhet përmes udhëtimeve të punës me trena në 28 vitet e fundit.

Burimi: BBC/ Përshtati: Gazeta "Si"


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë