Moti

Të hënën dielli “perëndon”, fillon shiu dhe freskimi

Ditët e nxehta duket se do të marrin fund bashkë me fundjavën. Të paktën për pak kohë. Duke nisur nga dita e diel, gradualisht, do të kemi hyrje të masave ajrore më të paqëndrueshme veri-perëndimore. Moti në mëngjeset e fundjavë janë me diell, por në mesditë vranësirat do të shtohen dhe do të fillojnë reshje shiu në zonën veri-perëndimore gjatë pasditeve. Prej kësaj kohe, do të fillojë edhe freskimi i motit. Temperaturat do të jenë në rënie të lehtë.

Zonat malore 17-29 gradë celsius

Zonat e ulëta 19-36 gradë celsius

Zonat bregdetare 20-33 gradë celsius.

Ditën e hënë do të kemi reshje shiu dhe stuhi në të gjithë vendin, ku pritet dhe rënie e ndjeshme e temperaturave me 6-7 gradë celsius.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë