Moti

I gjithë vendi nën shi, por të premten rikthehet dielli

Shirat do të na shoqërojnë sot deri në orët e vona të natës, ndërsa janë shënuar edhe rënie temperaturash. Temperaturat do të jenë të ulëta në mëngjes dhe të larta në mesditë. Në veri të vendit termometri do të zbresë deri në 10 gradë celsius mëngjesin e së premtes. Në mesditë parashikohen vlera nga 27 gradë në veri deri 32 gradë celsius në zonën qendrore. Por qëndrueshmëria e motit do të rikthehet shpejt. Të premten moti ristabilizohet.

Më Shumë