Lajme

Spartak Braho “hyn” në Kuvend, merr mandatin e Saimir Tahirit

Spartak Braho mori votat e të shtatë anëtarëve të KQZ për t’u ulur sërish në karrigen e deputetit. Braho plotësoi vendin e lënë vakant nga ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pasi dha dorëheqjen nga mandati i deputetit.

“KQZ vendosi t’i japë mandatin e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, kandidatit të listës shumemërore të Partisë Socialiste, Qarku Tiranë, Spartak Brahos” thuhet në deklaratën e këtij institucioni.

Në një prononcim për Top Channel, Braho u shpreh se nuk kishte asnjë arsye pse ta refuzonte mandatin, pasi ka qenë në listat e PS që nga viti 1996 dhe dy legjislaturat e fundit edhe deputet i kësaj partie.

“Kam patur dilema në fillim, por për sa kohë që aty qëndron Sali Berisha, pse të mos shkoj dhe unë”, u shpreh Braho.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë