Politike

Shpërthimi në Lushnjë, Begaj u shpreh ngushëllimet familjarëve të dy viktimave

Nga Gazeta 'Si'- Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla për t’u interesuar mbi ngjarjen që ndodhi në Lushnjë, ku humbën jetë babë e bir dhe u lënduan shtatë persona të tjerë, përfshirë edhe deputetin e PS, Bujar Çela.

Begaj ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave Roland dhe Elidon Hoxha(Verçani) ndërsa i ka uruar shërim të shpejtë edhe deputetit të PS, Bujar Çela i cili po merr trajtim mjekësor në spitalin e Traumës.

Raportohet se Çela është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka vetëm një komplikacion në këmbë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë